Palarnia Vergnano została założona w 1882 roku przez Domenica Vergnano i jedną z najstarszych we Włoszech. Jej historia zaczęła się od otwarcia sklepu spożywczego, który w krótkim okresie czasu został przekształcony w palarnię kawy. Właściciel kupił plantację kawy w Afryce ( w Kenii ) i zajął się uprawą oraz wypalaniem kawy. Następnie otworzył 3 filie firmy tj. w Turynie, Chieri oraz w Albie.

Po wybudowaniu nowej , głównej siedziby w Santenie w ciągu kilkunastu lat firma Vergnano stała się jedną z najbardziej prestiżowych palarni we Włoszech ( zajmowała 6 pozycję we Włoszech jako palarnia kawy ).

Firma nieustannie się rozwija,zaś po jej fuzji z Casa del Caffe w Turynie stała się jednym z największych producentów kawy we Włoszech.

Sukces firmy kryje się w niezwykłej dbałości o proces produkcji począwszy od bezpośredniego importu zbiorów kawy od plantatorów , następnie poprzez jej szczegółową selekcję i wybór najlepszych ziaren.

Procesy selekcji, palenia, mielenia kawy są szczegółowo kontrolowane przez specjalne zespoły ds. badania jakości.

Gatunki kawy są oddzielne palone w niższych temperaturach tj. w przedziale od 180-220 stopni , a następnie chłodzi się je powietrzem, dzięki czemu można m.in.wydobyć pełnię olejków eterycznych z ziaren.

Dodatkowo dzięki zaawansowanym technologiom i dbałości o jakość finalnego produktu kawy od Caffe Vergnano cieszą się ogromną popularnością wśród klientów.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl