W naszym sklepie oferujemy kawy uprawiane w niemalże każdym zakątku świata, począwszy od Puerto Rico, Guatemalii, Brazylii, Kolumbii, Nicaragui, Javy czy Indii ,a kończywszy na Etiopii. Wszystkie jednak łączy to, iż są wypalane we włoskich palarniach. Naszym zdaniem nikt tak nie zna się na odpowiednim wypalaniu ziaren kawy ,jak właśnie Włosi.

Wielbiciele kawy zapewne słyszeli wiele legend o niej, jak i o tym w jaki sposób odkryto jej niezwykle pobudzające działanie.

Jedna z tych legend mówi,że bardzo dawno temu - około 850 r.n.e. pewien młody pasterz spostrzegł pewnego dnia ,iż jego kozy po zjedzeniu danego rodzaju jagód są bardzo ożywione. Kiedy dowiedzieli się o tym mnisi bardzo chcieli wykorzystać działanie tych niezwykłych jagód, jednak bardzo rozczarowali się ich gorzkim smakiem i w efekcie wrzucili je do ogniska sądząc, iż nie przyniosą im żadnego pożytku.

Po kilku minutach niespodziewanie zachwycili się przedziwnym dla nich nowym aromatem. Bardzo nim  zaciekawieni przygotowali wywar z palonych ziarenek kawy. Nowy napój ( kawa ) tak przypadł im do gustu,iż uznali go za dar z Niebios. Od tamtego czasu często korzystali z jego działania i mogli dzięki temu pracować studiując księgi przez całą noc.

Inne z kolei źródła mówią,iż po raz pierwszy owoce kawowca zaczęto wykorzystywać w Etiopii w I tysiącleciu p.n.e. Co ciekawe, spożywano je na gorąco z dodatkiem masła i soli, lecz nie uprawiano, tylko zbierano z tzw. krzewów samosiejek.

W naszej ofercie możecie znaleźć głównie kawę arabicę w jej różnych odmianach ( wraz z domieszką robusty ).

Arabica coffee, czyli tzw. kawa "arabska", była uprawiana już w XV wieku w Jemenie. Nazwę zawdzięcza temu, że do XVII wieku to właśnie Arabowie przodowali w uprawie tego gatunku.

Kawa z rodzaju Arabika posiada harmonijny i łagodny smak przy jednoczesnej niskiej zawartości kofeiny. Wymogiem do uprawy tego gatunku jest niezmienny klimat, staranna pielęgnacja oraz umiejscowienie upraw na wysokości 600- 2000 m n.p.m.

Kawa Arabica wyżynna zaliczana jest do najlepszych ziaren do przyrządzania kawy espresso. Arabica to najbardziej popularny gatunek kawy na całym świecie, na który przypada 70% światowej produkcji kawy.

Kawa czekoladowa Magnifici Piansa  500 gr Kawa czekoladowa Magnifici Piansa 500 gr
Producent: Piansa
Cena: 69,90 zł
zobacz więcej
KAWA ZIARNISTA BRAZYLIA 250 GR PIANSA KAWA ZIARNISTA BRAZYLIA 250 GR PIANSA
Producent: Piansa
Cena: 32,00 zł 39,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
WŁOSKA Kawa mielona Piansa Magnifici WŁOSKA Kawa mielona Piansa Magnifici
Producent: Piansa
Cena: 36,00 zł
zobacz więcej
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl